Destekçiler

 

 

 

 

The Christensen Fonu, merkez, Kaliforniya’nın San Francisco kentinde bulunan, 1957’de kurulmuş özel bir vakıftır. Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, bağımsız bir yönetim kurulu tarafından yönlendirilir. Yönetim Kurulu, bağış verme ve etkinlik yürütme yetkilerini Fonun İcra Direktörüne ve yüksek kademe kadrosuna devreder.

2003 yılından bu yana çalışmaları genelde; biyokültürel çeşitlilik üzerine odaklanmıştır. Biyokültürel çeşitlilik deyince akla gelen karmaşık ve bütünsel yaklaşımın izinde, hem yerli halklarla, hem diğerleriyle doğa ve yaşam düzeyinde ortaklıklar kurarak, insanlığın hayata karşı dirençliliğini dünya çapında güçlendirmeye çalışır. Bağış programları; şu anda alışılmışın dışında bulunan beş öncelik bölgesi ya da seçkin biyokültürel proje etrafında yoğunlaşmaktadır. Bunun yanında San Francisco körfez bölgesi ve topluluğu içinde de bazı çalışmaları bulunmaktadır.

Gola Kültür, Sanat ve Ekoloji Derneği olarak; TCF vakfının yöneticisi Ken Wilson ve derneğimizin kurucu üyesi sanatçı Birol Topaloğlu arasında; İstanbul’da başlayan tanışıklığımız; 2006 yılından beri kesintisiz devam etmektedir.

TCF’i; vizyonu, misyonu, bugüne kadar destekledikleri projeleri, insani ilişkileri, kişisel ve kurumsal gelişmelere katkılarıyla değerlendirdiğimizde; son derece güvenilir, şeffaf ve açık bir kurum olduğunu söylemek isteriz.

TCF (The Christensen Fund); bugüne kadar, sadece başvuru yaptığımız projelerimizi; bir yönlendirme ve öneride bulunmadan desteklemiştir. Bu bağımsız kalma durumu; Gola ekibi olarak bizlerin TCF’e olan güvenimizi perçinleyen ve inancımızı güçlendiren bir durumdur.
Aramızdaki karşılıklı olarak mutabakat sağladığımız ve birbirimize önerdiğimiz tek madde; Türkiye içinde çalışmalarımızı yürütürken siyasi partilerle işbirliği yapılmamasıdır…Genelde bu husus fon veren kurumlarin hepsinde geçerlidir.ur.

Uzun yıllardır karşılıklı güvenle oluşan ve yürüyen kurumsal işbirliğimizin, daha uzun yıllar devam etmesi en büyük dileğimizdir.

Ken Wilson başta olmak üzere; tüm TCF ekibine; yanımızda oldukları için teşekkürlerimizle…

www.christensenfund.org