Gola’nın hikayesi Babylon’da dostlarıyla buluştu. 

Gola Kültür Sanat ve Ekoloji Derneği’nin yolculuğunun 10. yılında tüm dostları, tanıkları, paydaşları, sanatçıları ve takipçileri bir araya geldi.

Gola; geçmiş yıllarda Doğu Karadeniz’de gezdiği köyler boyunca izini sürdüğü kadim bilgi ve doğaya dair edindiği deneyimlerle, dayanışma ve mücadeleyle geçen yolculuğunu anlattığı derlemelerle 10. yılını Babylon’da kutladı…

Yönetmenliğini İlkay Nişancı’nın yaptığı Gola’nın en büyük projesi olan Yeşil Yayla Kültür, Sanat ve Çevre Festivalinin anılarının ve tanıklıklarının anlatıldığı; “Bir Festival Masalı / Yeşil Yayla Festivalinin 10 Yıllık Öyküsü” belgeseli büyük bir kalabalıkla birlikte duygu dolu anlarla izlendi. Filmin yönetmeni İlkay Nişancı gecede bir konuşma yaptı.
Belgesel gösteriminin ardından Ayşe Çavdar’ın editörlüğü ile hazırlanan ve Heyamola Yayınlarından çıkan “GOLA GZA / Yayla Yolu Gola ile 10 Yıl” kitabı okuyucusu ile buluştu. Ayşe Çavdar’ın söz aldığı gecede kitabın öyküsü anlatıldı.
Genç müzisyen Emre Pehlivanlar’ın açılış performansıyla başlayan müzik dolu gece, kemençesi ve güzel sesiyle İlknur Yakupoğlu, Pontus ezgileriyle Beşköylü Adem Ekiz, lazca seslendirdiği ezgilerle aktivist-sanatçı  S. Refika Kadioglu ile Babylon’da keyifli bir Karadeniz gecesi yaşattı.
Sahnede sanatçılara perküsyonda Burhan Hasdemir, bas gitarda Bora Özçoban, gitarda Turan Ustabaş, vokalde Aycan Şeşen ve Hatice Sütlü eşlik etti.
Kapanış ise; BGST dansçılarından Levent Soy ve Omer Ongun horon temalı dans gösteriminin ardından, tüm katılımcıların birlikte oynadığı kapanış horonu ile son buldu.

Nice 10 yıllara GOLA…